اخبار

وجه التزام قرارداد چیست؟

قراردادها بر اساس اراده و خواست طرفین آن شکل میگیرند و تحقق می یابند. حال سوال اصلی اینجاست که اگر طرفین از ایفای تعهدات خود سرباز زنند تکلیف چیست؟ آیا با تبعات حقوقی آن آشنایی دارید؟ مجله دپارتمان املاک نور شما را با نکات بیشتری درباره این موضوع آشنا می نماید.

1401/12/13 03:37:29 pm ادامه خبر
مباشر املاک کیست؟

مباشر املاک کیست؟ سوالی است که جواب های گوناگونی برای آن یافت می شود؛ اما مسئله اصلی این است که آیا تعاریفی مانند: کارگزار یا معاون، می تواند معنای حقیقی این کلمه را بازتاب دهد. مجله دپارتمان املاک نور در این مقاله سعی می کند شما را با معنای واقعی، مباشر املاک، آشنا کند. در مقدمه این مقاله باید این نکته را اضافه کنیم که مباشر مانند یک معاون برای مدیر شرکت عمل می کند و مشخصا در مورد ساختمان‌ها می تواند کار راه انداز مواردی باشد که به ساختمان شما مربوط می شود.

1401/12/13 03:34:36 pm ادامه خبر
سند منگوله دار چیست؟

شکل قدیمی سند های املاک یک دفترچه چند برگی شامل اطلاعات معاملات قبلی و نام خریداران و فروشندگان بود که اصطلاحا به آنها سند منگوله دار گفته میشود. از جمله ایرادات سندهای منگوله دار (دفترچه ای) امکان جعل آنها، درج اطلاعات معاملات و مالکین قبلی ملک که دست مجرمان را برای سواستفاده های مختلف از اطلاعات افراد باز میکند، و فروش یک ملک به چندین نفر و صد البته نگهداری دشوار سند میباشد.

1401/12/07 02:32:23 pm ادامه خبر
املاک اوقافی چیست؟

املاک اوقافی به املاکی گفته می‌شود که زمین آن توسط شخصی وقف شده است و اداره‌ی اوقاف در ازای اقساط ۹۹ ساله آن را به افراد دیگر اجاره داده و درآمد حاصله را صرف امور مربوطه می‌کند. این سند به مالک اختیار کامل نمی‌دهد و علاوه بر اقساطی که به صورت سالیانه به ادارۀ اوقاف پرداخت می‌شود و بعد از ۹۹ سال دربارۀ اجارۀ مجدد ملک اوقافی تصمیم‌گیری خواهد شد، برای هر کاری از جمله نقل و انتقال باید اجازۀ اوقاف داشته باشید.

1401/12/02 03:35:06 pm ادامه خبر
معرفی شهر صفادشت

شهر صفادشت دارای ویژگی های منحصر به فرد و مناسبی برای زندگی بوده و همچنین دارای پتاسیل رشد قابل توجه و فراوانی است که در ادامه این مقاله به این عناوین میپردازیم;

1401/11/19 05:10:40 pm ادامه خبر